Vaše auto
Obnoviť
  • Univerzálne produkty
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Kategória
Zobraziť produkty

Toyota Corolla Touring Sports E210: test hybridného kombi 1.8 a 2.0 Hybrid

Recenzia Toyota Corolla Touring Sports (E210) po facelifte: hybridy 1.8 a 2.0, reálny objem batožinového priestoru, interiér a bezpečnosť, verzia GR Sport, zmeny modelového roka 2026 a čo vedieť pri kúpe Touring Sports na Ukrajine.
Toyota Corolla Touring Sports E210: test hybridného kombi 1.8 a 2.0 Hybrid Fotografia 1Toyota Corolla Touring Sports E210: test hybridného kombi 1.8 a 2.0 Hybrid Fotografia 2Toyota Corolla Touring Sports E210: test hybridného kombi 1.8 a 2.0 Hybrid Fotografia 3Toyota Corolla Touring Sports E210: test hybridného kombi 1.8 a 2.0 Hybrid Fotografia 4Toyota Corolla Touring Sports E210: test hybridného kombi 1.8 a 2.0 Hybrid Fotografia 5Toyota Corolla Touring Sports E210: test hybridného kombi 1.8 a 2.0 Hybrid Fotografia 6

Toyota Corolla Touring Sports — kombi dvanástej generácie Corolly (E210), ktoré sa v Európe stalo jedným z najpopulárnejších „rodinných“ áut s hybridom. Na Ukrajine ho častejšie nazývajú jednoducho „Toyota Corolla Touring Sports“ alebo „Corolla kombi“. Rozoberáme, čím sa líšia hybridy 1.8 a 2.0, čo zmenil facelift, koľko v skutočnosti pojme kufor a čo nové priniesla verzia modelového roka 2026.

Obsah

Generácia E210 a facelift

Kombi Toyota predstavila v septembri 2018. Vzniklo pre Európu: dizajn kreslili v európskom dizajnovom centre Toyota a platforma je modulárna TNGA GA-C, tá istá ako pri hatchbacku a sedane. Rázvor kombi je 2700 mm, rovnako ako pri sedane, takže zadný rad je priestrannejší než v hatchbacku.

V júni 2022 Toyota oznámila modernizovanú Corollu, ktorej predaj v Európe odštartoval v prvom štvrťroku 2023. Ide presne o facelift, na ktorý sa pýtajú najčastejšie: navonok je skromný — iná maska, nové disky a farby — a hlavné zmeny sú ukryté pod kapotou a v interiéri:

  • hybridný systém piatej generácie so silnejšími elektromotormi;
  • nová lítiovo-iónová trakčná batéria — podľa údajov Toyoty ľahšia až o 18 kg;
  • multimédiá s obrazovkou 10,5 palca a digitálny prístrojový panel 12,3 palca;
  • aktualizovaný balík bezpečnostných systémov Toyota T-Mate.

Na začiatku predaja v roku 2019 sa okrem hybridov ponúkal benzínový 1.2 Turbo. Aktuálna európska ponuka Touring Sports — hybridy 1.8 a 2.0.

Hybridy 1.8 a 2.0: parametre

Obe pohonné jednotky sú plné hybridy (HEV) bez nabíjania zo zásuvky: benzínový motor pracuje v páre s elektromotormi a planétovou prevodovkou e-CVT, pohon je predný. Batériu si auto nabíja samo — od motora a pri brzdení. Podrobnejšie o rozdiele medzi HEV, PHEV a MHEV — v článku o druhoch hybridných áut.

Parameter1.8 Hybrid2.0 Hybrid
Celkový výkon (po facelifte)140 k.196 k. (od modelového roka 2026 — 178 k.)
Zrýchlenie 0–100 km/h9,2 s7,5 s (verzia 196 k.)
Emisie CO2 (WLTP, od)≈101–102 g/km≈103–107 g/km
Prevodovka / pohone-CVT / prednýe-CVT / predný
Kufor (po roletu / maximum)596–598 / 1606 l581 / 1591 l

Emisie CO2 na úrovni 101–107 g/km zodpovedajú približne 4,4–4,7 l benzínu na 100 km v cykle WLTP. Reálna spotreba závisí od scenára: v meste plný hybrid dlho jazdí s vypnutým motorom a šetrí najviac, na rýchlej diaľnici je výhoda oproti bežnému benzínovému kombi výrazne menšia.

Rozmery sú rovnaké pre obe verzie:

  • dĺžka — 4650 mm;
  • šírka — 1790 mm;
  • výška — 1435 mm;
  • rázvor — 2700 mm.

Kufor a praktickosť

Práve kvôli kufru si Touring Sports kupujú, a tu je dôležité vedieť o rozdiele medzi verziami. Pri hybride 1.8 je objem po roletu približne 596–598 l a so sklopenými operadlami až 1606 l. Vo verzii 2.0 je kufor menší: 581 l a 1591 l, pretože kvôli rozmernejšiemu hybridnému systému je podlaha nákladového priestoru uložená vyššie. Preto v recenziách a inzerátoch môžete stretnúť obe čísla — a obe sú správne.

Čo užitočné je v kufri:

  • obojstranná falošná podlaha: jedna strana s vlasom, druhá — gumová, ktorú možno umývať;
  • podlahu možno prestaviť, aby vznikla rovná plocha pri sklopených sedadlách;
  • operadlá zadného radu (60/40) sa sklápajú z kufra pomocou diaľkových páčok;
  • nákladová plocha — približne 1067 × 1055 mm, po bokoch sú výklenky na drobnosti;
  • v drahších verziách je k dispozícii elektrické ovládanie veka kufra s gestovým ovládaním.

Interiér, multimédiá a bezpečnosť

Po facelifte sa v interiéri objavil multimediálny systém Toyota Smart Connect s obrazovkou 10,5 palca, cloudovou navigáciou a hlasovým asistentom, ako aj nastaviteľný digitálny prístrojový panel 12,3 palca so štyrmi režimami zobrazenia. Od modelového roka 2026 je digitálny panel 12,3 palca štandardom vo všetkých verziách.

Balík Toyota T-Mate spája Toyota Safety Sense najnovšej generácie s novými funkciami:

  • adaptívny tempomat a automatické brzdenie pred prekážkou;
  • udržiavanie v jazdnom pruhu;
  • obmedzenie prudkého zrýchlenia (Acceleration Suppression) — chráni pred omylným stlačením pedála;
  • Safe Exit Assist — upozorňuje na vozidlá zozadu pri otváraní dverí;
  • pripomienka pasažiera alebo vecí na zadnom sedadle;
  • od modelového roka 2026 — kamera monitorovania pozornosti vodiča vo všetkých verziách.

Podvozok je naladený na komfort: kombi mäkko prechádza nerovnosti a zároveň si isto drží stopu.

GR Sport a „dvojča“ Suzuki Swace

GR Sport je najefektnejšia verzia Touring Sports, no ide o dizajnový balík, nie o „ostrejšiu“ modifikáciu. Dostáva vlastnú masku chladiča, 18-palcové disky, čierne kryty zrkadiel, športové sedadlá s červeným prešívaním a emblémy GR Sport. Pohonná jednotka je tá istá — hybrid 2.0. Skutočne „horúca“ Corolla je hatchback GR Corolla a v karosérii kombi sa nevyrába.

Touring Sports pre Európu sa montuje v závode Toyota Manufacturing UK v Burnastone (Veľká Británia). Na tej istej linke sa vyrába Suzuki Swace — v podstate to isté kombi s inou maskou a emblémami a s hybridom 1.8. Pre majiteľa to znamená rovnaké rozmery, kufor a kompatibilitu väčšiny príslušenstva.

Corolla Touring Sports 2026 a čo ďalej

Aktualizáciu modelového roka 2026 Toyota oznámila v decembri 2025, predaj v Európe sa začal v marci 2026. Zmien nie je veľa:

  • matná sivá farba Onyx Grey — prvýkrát medzi Toyotami pre Európu; pre kombi aj GR Sport;
  • nová metalíza v palete;
  • čalúnenie Samara z recyklovaných materiálov vo širšom okruhu verzií;
  • kamera monitorovania vodiča a digitálny panel 12,3 palca — v štandarde;
  • hybrid 2.0 je uvádzaný s maximálnym výkonom 178 k. namiesto 196 k. — dôvod Toyota oficiálne nevysvetlila.

Ďalšia Corolla už bola predstavená ako koncept na Japan Mobility Show v októbri 2025: navrhovalo ju európske dizajnové centrum Toyota a medzi pohonmi sľubujú hybridy, plug-in hybridy aj elektromobil. Koncept ukázali v karosérii sedan; či bude v novej generácii aj kombi, Toyota zatiaľ neoznámila.

Touring Sports na Ukrajine a príslušenstvo

V oficiálnej ukrajinskej ponuke Toyota je dostupná Corolla Hybrid bez samostatnej verzie Touring Sports, takže kombi na Ukrajine sú prevažne autá dovezené z Európy. Vo Veľkej Británii podľa What Car? odporúčaná cena Touring Sports začína od £32 155. Na porovnanie s inými karosériami si pozrite naše recenzie modernizovaného hatchbacku Corolla a sedanu Corolla 2023.

Pri kombi sa v prvom rade oplatí postarať o kufor. V katalógu sú rohože do kufra pre Corolla 2019+, vrátane Stingray 3D presne pre karosériu kombi — v dvoch variantoch, pre spodnú a hornú polohu falošnej podlahy. Pred objednaním si skontrolujte, v akej úrovni je podlaha vo vašom aute. Zvyšok príslušenstva — deflektory okien, lišty, strešné nosiče — je zhromaždený na stránke tuning Toyota Corolla 2019+.

Doručujeme Novou Poštou po celej Ukrajine; objednávky od 15 000 ₴ — bezplatne vlastnou dopravou.

Materiál bol pripravený s využitím nástrojov AI na prieskum témy, štruktúrovanie a vytvorenie prvotného návrhu. Kontrolu faktov, redakčné úpravy, odborné posúdenie a konečné schválenie vykonal Maksym Vasyliovych Radomskyi.

Časté otázky

Pri hybride 1.8 je to približne 596–598 l po roletku a až 1606 l so sklopenými operadlami zadného radu. Pri hybride 2.0 je to 581 l a 1591 l, keďže kvôli rozmernejšiemu hybridnému systému je podlaha batožinového priestoru vyššie.
Po restylingu v rokoch 2022–2023 má hybrid 1.8 výkon 140 k. s., hybrid 2.0 — 196 k. s. Vo verzii pre modelový rok 2026 Toyota pri 2.0 uvádza 178 k. s. Pred restylingom to bolo 122 a 180 k. s.
Nie. Je to plný hybrid (HEV): trakčnú batériu si automobil nabíja sám — z benzínového motora a rekuperáciou pri brzdení. Port na nabíjanie zo siete nemá.
Objavil sa hybridný systém piatej generácie s výkonnejšími elektromotormi, lítiovo-iónová batéria, multimédiá s 10,5-palcovým displejom, digitálny panel 12,3 palca a bezpečnostný balík Toyota T-Mate. Navonok sa zmenila maska chladiča, disky aj paleta farieb a v aktuálnej európskej ponuke zostali už len hybridy 1.8 a 2.0.
GR Sport je dizajnový paket: vlastná maska, 18-palcové disky, čierne kryty spätných zrkadiel, športové sedadlá s červeným prešívaním a označenia GR Sport. Motor je ten istý hybrid 2.0, dodatočný výkon nie je.
V oficiálnej ukrajinskej ponuke Toyota je Corolla Hybrid, ale samostatná verzia Touring Sports nie. Kombi na Ukrajinu sa zväčša dovážajú z Európy, kde sa vyrábajú v závode Toyota vo Veľkej Británii.

Súvisiace články a novinky o tuningu a automobiloch

Maserati GranTurismo II: prehľad druhej generácie športového auta
V tomto prehľadovom článku predstavujeme športové kupé Maserati GranTurismo 2. generácie. V publikácii sa dozviete technické parametre auta (motory, výkon, dynamické ukazovatele a pod.), špe...
10.02.2025
530
Dacia Sandero: prehľad kompaktného hatchbacku
Článok prináša prehľad modernizovaného hatchbacku Dacia Sandero 3 generácie. Venuje sa technickým parametrom vrátane motorov, prevodovky a dynamiky, opisuje výbavy aj exteriér a interiér mod...
20.02.2025
445
Čo je suché umývanie auta a prečo je potrebné?
Článok vysvetľuje, ako funguje suché umývanie auta, v čom sa líši od tradičného umývania vodou a aké výhody prináša. Rozoberá situácie, keď je obzvlášť užitočné, aj obmedzenia jeho použitia.
15.01.2025
834
BYD Dolphin 2024: recenzia kompaktného elektromobilu
BYD Dolphin 2024 je moderný kompaktný elektromobil, ktorý spája štýlový dizajn, pokročilé technológie a dostupnú cenu. V článku nájdete technické parametre vrátane výkonu, dojazdu a času nab...
06.02.2025
1258
Gélový akumulátor: plusy a mínusy
Článok podrobne rozoberá gélové akumulátory do áut, ich hlavné výhody aj nevýhody. Prináša porovnanie s klasickými olovenými (olovo-kyselinovými) batériami, aby ste si vedeli vybrať správne...
18.01.2025
1216
Ktoré autožiarovky vydržia najdlhšie: rebríček životnosti
Článok porovnáva životnosť rôznych typov automobilových žiaroviek: LED, xenónových a halogénových. Stručne spomína aj faktory, ktoré ovplyvňujú ich životnosť, a tipy, ako ju predĺžiť.
09.03.2025
640
Ako vybrať nabíjačku do autozapaľovača: kompletný sprievodca
Tento článok je sprievodca výberom autonabíjačky do zapaľovača. Venuje sa kľúčovým parametrom, ako sú prúd, počet USB portov, typ konektora a výkon, a opisuje aj doplnkové funkcie zariadenia...
17.01.2025
432
Test BMW M8 Gran Coupe (F93): facelift kupé
V článku prinášame prehľad modelu BMW M8 Gran Coupe po feyslyftyng 2022. Zameriavame sa na kľúčové technické parametre vrátane motora, pohonu všetkých kolies, spotreby paliva a výbavy, nechý...
31.01.2025
613