Vaše auto
Obnoviť
  • Univerzálne produkty
  • brand iconAcura
  • brand iconAlfa Romeo
  • Avatr
  • brand iconAudi
  • brand iconBMW
  • brand iconBentley
  • brand iconBrilliance
  • brand iconBugatti
  • brand iconBuick
  • brand iconBYD
  • brand iconChangan
  • brand iconCadillac
  • brand iconChery
  • brand iconChevrolet
  • brand iconChrysler
  • brand iconCitroen
  • Cowin
  • brand iconCupra
  • brand iconDAF
  • brand iconDacia
  • brand iconDaewoo
  • brand iconDaihatsu
  • Denza
  • brand iconDongfeng
  • brand iconDatsun
  • brand iconDodge
  • brand iconDS Automobiles
  • brand iconFAW
  • brand iconFerrari
  • brand iconFiat
  • brand iconFisker
  • brand iconFord
  • brand iconGAC Motor (Trumpchi)
  • brand iconGeely
  • brand iconGenesis
  • brand iconGreat Wall
  • brand iconGMC
  • brand iconHonda
  • brand iconHongqi
  • brand iconHyundai
  • brand iconHummer
  • brand iconJAC
  • brand iconJaguar
  • brand iconJeep
  • brand iconJetour
  • brand iconInfiniti
  • brand iconIsuzu
  • brand iconIveco
  • brand iconKIA
  • brand iconLamborghini
  • brand iconLada
  • brand iconLancia
  • brand iconLandRover
  • brand iconLeapmotor
  • Leopaard
  • brand iconLexus
  • brand iconLi Auto
  • brand iconLifan
  • brand iconLincoln
  • brand iconLotus
  • brand iconLucid
  • brand iconMan
  • brand iconMaserati
  • brand iconMazda
  • brand iconMcLaren
  • brand iconMG
  • brand iconMercedes-Benz
  • brand iconMitsubishi
  • brand iconMini
  • Moskvich
  • brand iconNissan
  • brand iconOpel
  • brand iconPeugeot
  • brand iconPolestar
  • brand iconPorsche
  • brand iconRivian
  • RAVON
  • brand iconRenault
  • brand iconRolls-Royce
  • brand iconSaab
  • brand iconScania
  • brand iconSinotruk
  • brand iconSeat
  • brand iconSkoda
  • Skywell
  • brand iconSmart
  • brand iconSsangYong
  • StreetScooter
  • brand iconSubaru
  • brand iconSuzuki
  • brand iconTesla
  • brand iconToyota
  • brand iconVolkswagen
  • brand iconVolvo
  • brand iconVolga
  • brand iconXiaomi
  • brand iconXpeng
  • brand iconWuling
  • brand iconZeekr
  • brand iconGAZ
  • brand iconUAZ
Kategória
Zobraziť produkty

Toyota RAV4 2026 (6. generácia): parametre, výbavy, ceny na Ukrajine, foto

Nová Toyota RAV4 šiestej generácie bude dostupná len ako hybrid s výkonom 230–239 k. s. a plug-in hybrid s výkonom 282–329 k. s. s dojazdom až 126 km na elektrinu. Parametre, výbavy Active, Style, Premium a GR SPORT, ceny na Ukrajine od 1 836 000 ₴, rozmery a foto.
Toyota RAV4 2026 (6. generácia): parametre, výbavy, ceny na Ukrajine, foto Fotografia 1Toyota RAV4 2026 (6. generácia): parametre, výbavy, ceny na Ukrajine, foto Fotografia 2Toyota RAV4 2026 (6. generácia): parametre, výbavy, ceny na Ukrajine, foto Fotografia 3Toyota RAV4 2026 (6. generácia): parametre, výbavy, ceny na Ukrajine, foto Fotografia 4Toyota RAV4 2026 (6. generácia): parametre, výbavy, ceny na Ukrajine, foto Fotografia 5Toyota RAV4 2026 (6. generácia): parametre, výbavy, ceny na Ukrajine, foto Fotografia 6Toyota RAV4 2026 (6. generácia): parametre, výbavy, ceny na Ukrajine, foto Fotografia 7

Toyota RAV4 šiestej generácie — je úplne nový crossover, ktorý svet uvidel 21. mája 2025, a na Ukrajine ho oficiálne predstavili v júni 2026; predaj odštartoval začiatkom júla. Existuje len v dvoch hybridných verziách — bežný hybrid 2,5 l s výkonom 230–239 k.с. a plug-in hybrid s výkonom 282–329 k.с. s dojazdom na elektrinu až 126 km (WLTP). Cena na oficiálnej stránke Toyota Ukrajina — od 1 836 000 ₴ za hybrid vo výbave Active (k 30.09.2026).

Obsah

Čo je nové v RAV4 šiestej generácie

Toyota ukázala nový RAV4 na svetovej premiére v Tokiu 21. mája 2025. Model vyvíjali podľa troch kľúčových slov — rozmanitosť, elektrifikácia a inteligencia — a vidno to na troch veciach:

  • Iba hybridy. Čisto benzínové verzie neexistujú: v Európe a na Ukrajine sa RAV4 ponúka výlučne ako plný hybrid (HEV) alebo plug-in hybrid (PHEV).
  • Nový plug-in hybrid. Batéria s kapacitou 22,7 kWh, predný elektromotor 150 kW (o 16 kW viac než u predchodcu), rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom.
  • Softvérová platforma Arene. RAV4 — prvá Toyota na vlastnej platforme Arene: nové multimédiá, hlasové ovládanie a aktualizácie softvéru „vzduchom“.

Tri štylistické línie, ktoré Toyota ukázala na premiére, — Core, Adventure a GR SPORT. Na Ukrajine je z nich športová GR SPORT a ostatné verzie sa predávajú ako výbavy Active, Style a Premium.

Aké motory a aký výkon má RAV4 2026

Základom oboch verzií je benzínový motor 2,5 l, ktorý pracuje spolu s elektromotormi cez bezstupňovú e-CVT. Pohon všetkých kolies AWD-i je elektrický: zadné kolesá poháňa samostatný elektromotor a režimy Trail a Snow sa zapínajú tlačidlom.

VerziaVýkonPohon0–100 km/hSpotreba / dojazd (WLTP)
Hybrid (HEV) 2,5 l230 k.с. (2WD) / 239 k.с. (AWD-i)predný alebo všetkých kolies7,7–7,3 s4,3–4,7 l/100 km, CO₂ 98–107 g/km
Plug-in hybrid (PHEV) 2,5 l282–329 k.с. (maximum — pri verzii s pohonom všetkých kolies)predný alebo všetkých kolies7,1–5,7 sna elektrinu 126 km (FWD) / 121 km (AWD)

Údaje — z oficiálnej stránky Toyota Ukrajina; importér uvádza, že sú predbežné a čakajú na finálnu homologizáciu. Maximálny výkon plug-in hybridu zodpovedá japonskej špecifikácii — 242 kW (329 k.с.).

Koľko prejde RAV4 plug-in hybrid na elektrinu

Podľa údajov Toyota Ukrajina plug-in hybrid s predným pohonom prejde na elektrinu 126 km, verzia s pohonom všetkých kolies — 121 km v kombinovanom cykle WLTP. V Japonsku Toyota uvádza pre nový PHEV približne 150 km (oproti ~95 km u predchodcu), no tam sa používa iná metodika merania, takže čísla medzi trhmi sa nedajú priamo porovnávať.

V európskych špecifikáciách Toyota pre PHEV sa uvádza:

  • lítiovo-iónová batéria s kapacitou 22,7 kWh;
  • nabíjanie jednosmerným prúdom do 50 kW: z 10 na 80 % približne za 30 minút;
  • palubná nabíjačka striedavého prúdu 11 kW — dvakrát výkonnejšia než predtým: plné nabitie približne za 3 hodiny.

Reálny dojazd závisí od rýchlosti, teploty a zaťaženia, takže v zime bude citeľne nižší než deklarovaný. Ak chcete pochopiť, čím sa plný hybrid líši od plug-in hybridu a komu ktorý vyhovuje, prečítajte si náš rozbor typov hybridných automobilov.

Aké výbavy a ceny má RAV4 2026 na Ukrajine

V konfigurátore Toyota Ukrajina (k 30.09.2026) je hybridný RAV4 dostupný v štyroch výbavách. Ceny sú odporúčané, pre základnú farbu, bez doplnkov a akcií; importér upozorňuje, že nie sú konečné a upresňujú sa u дилера.

VýbavaPohonCena od, ₴Čo pribúda
Active2WD / AWD-i1 836 000 / 1 978 56012,3" digitálny prístrojový panel, 12,9" multimédiá ToyotaConnect, dvojzónová klimatizácia, 18" disky, BSM, PCS, SEA, DMC, automatické diaľkové svetlá, 6 reproduktorov
Style2WD / AWD-i2 039 040 / 2 181 60020" čierne disky, head-up displej, kamery s 360° zobrazením, bezdotykové otváranie batožinového priestoru, ventilácia sedadiel, bezdrôtové nabíjanie, LCA a FCTA
PremiumAWD-i2 341 440JBL s 9 reproduktormi so subwooferom, adaptívne diaľkové svetlá AHS, vyhrievanie zadných sedadiel, dvojité bezdrôtové nabíjanie, USB-C 45 W
GR SPORTAWD-i2 371 680nárazníky a maska GR SPORT, 20" disky GR, volant s červeným prešívaním, hliníkové kryty pedálov, radiace pádla, JBL

Plug-in hybrid počas ukrajinskej premiéry v júni 2026 oznámili od 2 515 500 ₴ vo výbavách Style, Premium a GR SPORT, no k 30.09.2026 sú v online konfigurátore toyota.ua dostupné iba hybridné verzie — cenu PHEV si overte u дилера. Verzia Woodland, ktorú často spomínajú v recenziách, na Ukrajine nie je: ide o výbavu pre americký trh.

Kedy sa začal predaj na Ukrajine a ako sa model predáva

Ukrajinské zastúpenie Toyota ešte v apríli 2026 uvádzalo štart predaja začiatkom júla; oficiálna prezentácia prebehla v júni a zmluvy začali дилери uzatvárať v júli. Model sa hneď dostal na čelo: podľa údajov Ukraavtopromu sa v auguste 2026 Toyota RAV4 stala najpopulárnejším novým autom na Ukrajine — 375 áut kúpili súkromní kupujúci a ďalších 70 — firmy. Medzi novými hybridmi je RAV4 tiež prvá. Štatistika registrácií nerozdeľuje generácie, takže v týchto číslach môžu byť aj autá predchádzajúcej karosérie zo skladu.

Ak si vyberáte medzi RAV4 a Škoda Kodiaq druhej generácie, v článku „Toyota RAV4 2026 alebo Škoda Kodiaq II“ sme porovnali ich rozmery, motory a batožinové priestory.

Aké rozmery a kufor má nový RAV4

  • Dĺžka — 4 600–4 646 mm (v závislosti od verzie a nárazníkov).
  • Šírka — 1 855–1 880 mm.
  • Výška — 1 680–1 700 mm.
  • Batožinový priestor — po roletu 514 l pri hybride a 446 l pri plug-in hybride (údaje toyota.ua pre verzie s pohonom všetkých kolies).

Teda rozmermi RAV4 takmer nenarástol — Toyota zachovala rozmery a priestor v interiéri aj v batožinovom priestore prerozdelila. V kufri je zásuvka 12 V, dvere s elektrickým pohonom sa otvárajú pohybom nohy pod nárazníkom (v závislosti od výbavy).

Čo sa zmenilo v interiéri a bezpečnostných systémoch

Hornú časť prednej palubnej dosky znížili približne o 40 mm — výhľad dopredu je lepší. Vo všetkých ukrajinských výbavách je 12,3-palcový digitálny prístrojový panel a 12,9-palcová dotyková obrazovka ToyotaConnect s integráciou smartfónu; podľa verzie — až päť USB portov, dve bezdrôtové nabíjačky, panoramatická strecha a audiosystém JBL.

Komplex Toyota Safety Sense novej generácie už v základe zahŕňa systém upozornenia na čelnú zrážku s automatickým brzdením a rozpoznávaním chodcov (PCS), monitorovanie mŕtvych uhlov (BSM), asistenta bezpečného vystupovania (SEA) a kontrolu stavu vodiča (DMC). Od výbavy Style sa pridáva pomoc pri zmene jazdného pruhu (LCA) a upozornenie na priečny pohyb vpredu (FCTA).

Aké príslušenstvo už je pre RAV4 2026

Karoséria šiestej generácie je nová, preto väčšina modelových dielov z RAV4 2019–2025 na ňu nepasuje. Pre nový RAV4 už u nás nájdete modelové koberčeky Stingray — do interiéru (3D vaničky aj klasické gumové) a 3D koberček do batožinového priestoru, ako aj univerzálne príslušenstvo Toyota: nerezové lišty na prahy a zásterky. Celý sortiment pre nový model je na stránke tuning Toyota RAV4 2025+; pre predchádzajúcu karosériu — RAV4 2019–2025, pre ostatné modely značky — tuning Toyota.

Pred objednaním modelových doplnkov skontrolujte karosériu: v roku 2025 sa na Ukrajine ešte predával RAV4 piatej generácie, takže samotný rok výroby kompatibilitu nezaručuje — pošlite manažérovi foto auta alebo VIN.

Doručujeme Novou Poštou po celej Ukrajine.

Materiál bol pripravený s využitím nástrojov AI na prieskum témy, štruktúrovanie a vytvorenie prvotného návrhu. Kontrolu faktov, redakčné úpravy, odborné posúdenie a konečné schválenie vykonal Maksym Vasyliovych Radomskyi.

Časté otázky

Šiesta generácia RAV4 bola oficiálne predstavená na Ukrajine v júni 2026, predaj a uzatváranie zmlúv sa začali začiatkom júla 2026. Svetová premiéra modelu sa uskutočnila 21. mája 2025 v Tokiu.
Podľa konfigurátora Toyota Ukrajina k 30.09.2026 hybridný RAV4 stojí od 1 836 000 ₴ (Active, predný pohon) do 2 371 680 ₴ (GR SPORT, pohon všetkých kolies). Ceny sú odporúčané a upresňujú sa u predajcu. Plug-in hybrid na premiére oznámili od 2 515 500 ₴.
Nie. V Európe a na Ukrajine sa RAV4 šiestej generácie predáva len ako plný hybrid 2,5 l (230–239 k. s.) alebo ako plug-in hybrid (282–329 k. s.).
Podľa údajov Toyota Ukrajina do 126 km vo verzii s predným pohonom a 121 km s pohonom všetkých kolies podľa cyklu WLTP. V zime a na diaľnici bude skutočný dojazd menší.
Hybrid — Active, Style, Premium a GR SPORT; Premium a GR SPORT len s pohonom všetkých kolies AWD-i. Plug-in hybrid bol oznámený vo výbavách Style, Premium a GR SPORT. Verzia Woodland je pre trh USA, na Ukrajine nie je.
Nie, karoséria šiestej generácie je nová, preto sú potrebné rohože presne pre RAV4 2025+. Keďže v roku 2025 sa ešte predávala predchádzajúca karoséria, pred objednaním si overte generáciu auta podľa fotky alebo VIN.

Súvisiace články a novinky o tuningu a automobiloch

Ako si vybrať elektromobil: Sprievodca pre začiatočníkov
Článok prináša sprievodcu výberom elektromobilu – kľúčové kritériá, typy modelov a praktické tipy, ako nájsť správnu voľbu pre vaše potreby.
08.09.2025
272
Test Skoda Elroq RS 2025
Recenzia Skoda Elroq RS 2025 sa zameriava na parametre, výbavu a dizajn elektrického crossovera, pričom vyzdvihuje jeho dynamiku, dojazd a športový štýl pre všestranné využitie.
02.09.2025
455
Oplatí sa namontovať xenón do auta?
Článok analyzuje výhody a nevýhody montáže xenónových svetlometov do auta z hľadiska ich svietivosti, ceny a legislatívy. Ponúka tipy na bezpečné používanie a výber alternatív.
27.07.2025
210
Recenzia Hyundai i10 N Line: športový duch v kompaktnom formáte
Článok predstavuje Hyundai i10 N Line 2023 – modernizovaný mestský hatchback s dynamickým dizajnom a modernými technológiami. V prehľade nájdete technické parametre, výbavu a prvky exteriéru...
30.07.2025
576
Suzuki Across: prehľad hybridného crossoveru PHEV, parametre a rozdiely generácií
Suzuki Across — PHEV crossover s pohonom všetkých kolies na báze Toyota RAV4: parametre 1. generácie (306 k.s., 75 km na elektrinu) a 2. generácie pre rok 2026 (309 k.s., batéria 22,7 kWh, a...
16.08.2025
656
Výhody ABS plastu v tuningu áut
Článok približuje výhody ABS plastu v tuningu áut, jeho využitie a obmedzenia. Vhodné pre motoristov, ktorí hľadajú cenovo dostupné a štýlové riešenia na modernizáciu vozidla.
17.08.2025
211
Ako vybrať roletu na korbu pick-upu: Praktický sprievodca
Článok vysvetľuje, ako si vybrať roletu na korbu pick-upu, predstavuje typy roliet, kritériá výberu aj praktické funkcie pre lepšiu ochranu nákladu a vyšší komfort.
28.08.2025
382
Oplatí sa dať spraviť chiptuning auta?
Článok skúma, či má čip-tuning auta zmysel, a vysvetľuje jeho podstatu a ciele. Prináša prehľad hlavných výhod aj významných rizík a odporúčania, komu sa takáto úprava oplatí zvážiť.
31.07.2025
180